عضویت در کانال مدیریت فرایند
درباره مدرسه مدیریت فرایند

اعتقاد ما این بود پروژه هایی که در کشور ما در حوزه مدیریت فرایند و سایر حوزه های مشابه انجام میشوند به نتایج مطلوبی ختم نشده و یک سری کاغذ در قالب زونکن و کتابچه پس از صرف هزینه های میلیاردی و صدها میلیونی نصیب سازمان ها میشود.

 

نفرات تیم ما با انجام ده ها پروژه مختلف و متنوع و کسب دانش و تجربه از شکست ها و موفقیت های به دست آمده، طی جلسات متعدد اقدام به اشتراک تجربیات خود نموده و ریسک های اینگونه پروژه ها را تحلیل و راه حل مناسب جهت مقابله با اینگونه ریسکها و راه های افزایش احتمال موفقیت پیاده سازی مدیریت فرایند را استخراج کرد.

 

به عبارت دیگر بر اساس تحصیلات، مطالعات و از همه مهم تر تجربیات تلخ و شیرین خود به نکاتی دست یافتیم که متدهای علمی روز دنیا نیز آنها را تایید میکنند که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

  • سازمان ها و شرکت ها برای انجام پروژه های مدیریت فرایند خصوصاً در فازهای اول، نباید هزینه های سنگینی کنند.
  • موفقیت در فازهای اول مدیریت فرایند کاملاً حیاتی است.
  • کاملاً بهتر است بجای انجام مدیریت فرایند بصورت آبشاری، آنرا را بصورت حلزونی در چرخه های مختلف انجام داد.
  • خروجی پروژه های مدیریت فرایند تنها به ترسیم یک سری نمودار و تولید کاغذ نباید ختم شود.
  • اجرای فرایندها، حلقه مفقوده بسیاری از پروژه های فرایندی در کشور است که ما در این زمینه کاملاً قوی هستیم.
  • BPMS هایی که به سازمانها معرفی میکنیم، معمولاً رایگان و بدون هزینه هستند و قبلاً در شرکت ها و سازمان های مختلف امتحان خود را پس داده اند.
  • موفقیت در مدیریت فرایند تنها در ابزار و BPMS خلاصه نمیشود و بسیاری از شرکت ها که اقدام به خرید ابزارهای BPMS بسیار گران قیمت کرده اند، موفق نبوده اند زیرا BPMS باید در BPM حل شود و جزئی از آن است.
  • سازمان ها خود و با استفاده از منابع داخلی شان قادر خواهند بود، مدیریت فرایند را مستقر کنند.
  • و ده ها نتیجه جالب دیگر

 

به این نتیجه رسیدیم که ارائه این موارد و تجربیات در قالب خدمات مشاوره امری زمانبر است در نتیجه تصمیم گرفتیم اطلاعات، دانش و تجربیات خود را بصورت کاملاً فشرده در قالب دوره های آموزشی ارائه نماییم.

 

تیم ما تاکنون بیش از ۳۰۰ دوره آموزشی و سمینار در سازمان ها و شرکت های با ابعاد مختلف دولتی و خصوصی برگزار کرده است و امیدواریم با ارائه آموزش های کاربردی که در واقع کپسول دانش و تجربیات یک تیم متخصص است، گامی در راستای افزایش کارآمدی و بهره وری در کشورمان برداریم.


مدرسه مدیریت فرایند

تمامی حقوق مادی و معنوی برای این وب سایت محفوظ می باشد .